czwartek, 30 października 2014

Kupiłam sobie MIŁOŚĆ

Kiedy dwa lata temu pierwszy raz kupiłam koraliki, żeby spróbować swoich sił w beadingu i zrobić swój pierwszy w życiu sznur koralikowy na szydełku, nie miałam pojęcia, że oprócz tych kolorowych maleństw kupuję właśnie MIŁOŚĆ. Że wraz z dotykiem otulającym każdy szklany koralik odkrywam pasję, która towarzyszy mi do dziś. Która będzie wzrastać z każdą kolejną przeze mnie wykonywaną pracą. Tak, wtedy kupiłam sobie miłość :))))
Mimo tego, iż chwilowo nie pokazuję czegoś tutaj, to nie znaczy, że ta miłość przestała istnieć. Ba, że w ogóle słabnie. Nic z tego. Mam nadzieję, że wybaczona mi zostanie ta chwilowa przerwa. Związana była ze zmianą nazwy bloga, szablonu, i całej reszty, którą dokonała magiczna ręka Ani oraz z całą masą innych zajęć i w ogóle z wielu jeszcze powodów. Biję się w piersi :))

Na moim warsztacie ostatnio było bardzo dużo rzeczy, nie o wszystkich mogę powiedzieć wprost bo były to elementy do kilku projektów na nadchodzący WOŚP. Jeszcze zdradzać szczegółów mi nie wolno ale mogę powiedzieć, że projekty są w tym roku..... hmmmm.... zaskakujące i ciekawe, i również niebiżuteryjne :)


Nic więcej nie zdradzę ale niebawem dowiecie się wszystkiego...

Wierna kulkom.... opętana nadal tą miłością do koralików ciągle kulkuję...

Opleciona kulka wielkości 24mm, koraliki Toho 15/0 w kolorach: PF Galvanized Aluminium, Higher Metallic Grape, Metalic Nebula, Ceylon Impatiens Pink

A kto ma ochotę zrobić taką samą, może też spróbować. Podczas oplatania zazwyczaj spisuję sekwencję więc... proszę bardzo. W sieci można znaleźć wiele różnych wzorów, być może gdzieś jest taki lub podobny, tego nie wiem, gdyż rzadko korzystam z gotowych wzorów i często podczas oplatania mając jakiś zamysł i tak wychodzi mi co innego. Tak też stało się i tym razem. To dlatego sobie zapisuję sekwencję, żeby potem móc ją odtworzyć.

Kulka 24-26mm, koraliki Toho 15/o, cztery kolory: a, b, c, d, nawias ( )- ilość koralików dodawanych razem natomiast ukośnik /./ to koraliki przerabiane razem => redukcja.
1. 5x a
2. 5x a
3. 5x (2b)
4.5x  [c, a] (czyli c, a, c, a, c, a, c, a, c, a)
5. 10x b
6. 5x [a, (2b)]
7. 5x [b, d, b]
8. 5x [b, b, a]
9. 5x [(2b), a, a]
10. 5x [b, a, c, a]
11. 5x [a, c, c, a]
12. 5x [c, d, c, (2d)]
13. 5x [b, d, d, b, a]
14. 5x [d, c, a, a, c]
15. 5x [c, c, b, c, c]
16. 5x [d, a, a, d, d]
17. 5x [d, a, b, a, d]
18. 5x [b, b, a, c, a]
19. 5x [d, b, a, a, b]
20. 5x [d, b, a, b, d]
21. 5x [d, b, a, a, b]
22. 5x [b, b, a, c, a]
23. 5x [d, a, b, a, d]
24. 5x [d, a, a, d, d]
25. 5x [c, c, b, c, c]
26. 5x [d, c, a, a, c]
27. 5x [b, d, d, b, a]
28. 5x [c, d, c, /2d/]- redukcja
29. 5x [a, c, c, a]
30. 5x [b, a, c, a]
31. 5x [/2b/, a, a]
32. 5x [b, b, a]
33. 5x [b, d, b]
34. 5x [a, /2c/]
35. 10x b
36. 5x [c, a]
37. 5x [/2b/]
38. 5x a
39. 5x a


Dziękuję za Twoje odwiedziny. Dziękuję również za pozostawienie komentarza bo każdy jest dla mnie bardzo ważny. 
Z radością również witam nowych obserwatorów.
Jeśli chcesz się ze mną bezpośrednio skontaktować - napisz: dorjadesign@gmail.com
Możesz mnie także znaleźć na Fb a chcąc na bieżąco śledzić moje wpisy zostań obserwatorem tej strony.

Miło mi będzie gościć tu Ciebie ponownie- zapraszam.
8 komentarzy:

 1. Podziwiam, że z 15 i takie cacuszko Ci Dorcia wyszło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwonko najpiękniejszy efekt mimo tych mikro rozmiarów wg mnie dają 15/o. Uwielbiam prace z 15/o ale jeszcze do niektórych projektów nie dojrzałam, np do sznura koralikowego robionego ukośnikiem na większą ilość koralików w rzędzie. To dla mnie jest hardcore.

   Usuń
 2. Piękną kuleczkę zrobiłaś, trzymam kciuki za szydełkową :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, dziękuję.Twoje kuleczki mnie również ekscytują, zwłaszcza te z dodatkiem FP. Są piękne. Szydełkowa kulka mnie pokonuje za każdym razem jak do niej podchodzę. Nie poddaje się jednak, może w końcu za którymś razem zwyciężę.

   Usuń
 3. Dorotko, ja kulki lubię chyba tak samo bardzo jak Ty. A jeśli są w takich kolorach jak ta tutaj, to się rozpływam :D. Cud, miód, malina! Muszę Ci też powiedzieć, że po tej metamorfozie, blog wygląda świetnie, Jest chyba bardziej przejrzysty. Bardzo podoba mi się też galeria w banerku.No i widzę zmianę w nazwie :). Napracowałaś się nad tym wszystkim, więc Twoje nieobecność na blogu, będzie Ci wybaczona ;). Ściskam Cię mocno :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miodem to Ty mi Kasiu moje serducho polałaś :))) Ogromnie się cieszę, że spodobała Ci się zmiana w moim "domku". Właśnie takie było założenie, ze ma być przejrzyście i najbardziej napracowała się tutaj Ania- bez niej nie udałoby mi się tego dokonać.

   Usuń
 4. Jak to pięknie napisałaś z tą miłością i jak prawdziwie, podpisuję się pod tym i ja. Tych koralików nie da się nie kochać, nawet jak wkurzają swoim nieposłuszeństwem ;) Powiem więcej, gdy przeglądam prace innych koralikujących od razu widzę kto kocha to co robi, a kto robi na siłę.
  Zmiany na blogu na plus, chociaż ja z tych opornie znoszących wszelkie remanenty, chwilę mi zajmie nim się przyzwyczaję do nowego wnętrza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asiu mam nadzieję, że nie chwilę ale już się przyzwyczajasz ;)))). Może jakieś sugestie co do ewentualnych jeszcze poprawek, to bardzo proszę. Moi goście powinni się tu czuć jak u siebie ;)

   Usuń.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...