wtorek, 8 kwietnia 2014

Zachód słońca nad jeziorem

Odkąd poznałam szczegóły geometrycznej zabawy z kamieniami, jaką pokazała nam Weronika podczas naszego craftowego spotkania, a do tego w łapki moje wpadła jeszcze książka Shaped Beadwork Diane Fitzgerald to nie mogę jakoś przestać oplatać te maleństwa. Podczas ostatnich małych zakupów w stacjonarnym koralikowym sklepie udało mi się "wygrzebać" (dosłownie bo podobno nikt o takie rzeczy nie pytał) malutkie cosie, które wg mnie nadawały się do takiej zabawy.


A potem zobaczyłam to zdjęcie w necie. Nie znam autora więc nie mogę podać ale inspiracją stało się dla mnie od razu jak tylko je ujrzałam. Może ktoś zna autora i podpowie :)
Chciałabym kiedyś zobaczyć ten widok na żywo. Z pewnością bezcenne.

Podnóża góry Roraima w Wenezueli-  foto by Waldyr Neto
                                                                                                 Edit: dzięki Joasi autor zdjęcia odnaleziony i uzupełniony.

A potem już poszło :) Samo oplatanie to czysta przyjemność, gdyż bardzo szybko się to robi a poszczególne elementy połączyłam peyotem. Bransoletki powstały dwie (całe szczęście, że miałam materiał) bo zaledwie skończyłam ten komplet i założyłam sobie na rękę, to tego samego dnia ją zgubiłam. Nie zdążyłam się nacieszyć ale mam nadzieję, że cieszy za to kogo innego. Miała wtedy inne zapięcie i dlatego tak się stało. Teraz jest już inne na dowód tego, że człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach  :)

 
Całość wypleciona z koralików Toho treasure Gold- Lustered African Sunset oraz Permanent Finish- Galvanized Safron 15/0. Wykończenia bransoletki oraz wisiora w kolorze miedzi.Dziękuję za Twoje odwiedziny. Dziękuję również za pozostawienie komentarza bo każdy jest dla mnie bardzo ważny. 
Z radością również witam nowych obserwatorów.
Jeśli chcesz się ze mną bezpośrednio skontaktować - napisz: dorjadesign@gmail.com
Możesz mnie także znaleźć na Fb a chcąc na bieżąco śledzić moje wpisy zostań obserwatorem tej strony.

Miło mi będzie gościć tu Ciebie ponownie- zapraszam.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...