niedziela, 14 września 2014

Mystic- vol.I.

Zdarzyło Ci się błądzić myślami tam, gdzie... trudno nazwać to wprost? Gdy można jedynie ograniczyć się tylko do opisu tego..."czegoś"?  Gdy trudno to wyjaśnić bo niedostępne to jest poznaniu rozumowemu? Gdy ten fenomen ma nierozpoznawalne źródło i żadna nauka nie jest w stanie tego wytłumaczyć? Zdarzyło Ci się?  Ja uwielbiam takie poszukiwania. I nie mam tu na myśli bezpośredniego doświadczania Boga i jednoczenia z Nim, czym określany jest mistycyzm. Mam na myśli tą tajemniczość, jaka towarzyszy wszystkiemu, co jest dla jednego niewytłumaczalne a dla drugiego po prostu ukrywane w zakamarkach własnego Ja.

from Pixabay


Tajemnica niech pozostaje nadal intrygującym wabikiem dla mych myśli a to co jest namacalne niech głaszcze zmysły i pieści oko. Tego bym chciała. A czas, jaki mi jest dany poświęcam nadal koralikowaniu, walce z aparatem (oj, nie lubi on mnie, nie lubi a ja tak bardzo bym chciała, by między nami zaistniała prawdziwa miłość odwzajemniona) i nowym projektom WOŚP, które już kiełkują wśród beaderek.... (już się dzieje...).
Materiały: koraliki Beadstud 8mm Alabaster Etched Silver, toho Treasure Nikiel oraz Toho Round 15/o Nikiel i Silver Lined Milky White.

Kiedyś pokazywałam tutaj królewski warkocz. Ponieważ długo u mnie nie pobył a bardzo mi się podobał, zdecydowałam się zrobić sobie drugi taki sam ale z koralików toho 15/o. Jest delikatniejszy od swojego pierwowzoru.

Materiały: Toho 15 Gold Lined Rainbow Aqua, Gold Lined Crystal, Gold Lined Rainbow Black Diamond

Na koniec nawiązując do mistycznych klimatów i tego, od czego się samo słowo wywodzi (za Wikipedią z greckiego mistykos a sięgając do angielskich korzeni mist (mgła) i misty (mglisty), co sugeruje tajemniczość) .... zgadniecie gdzie/co to?


To Wrocław, można rzec prawie centrum miasta bo nie mieszkam na jego obrzeżach, a jednak takie klimaty też się zdarzają... widok z mojego okna :)Dziękuję za Twoje odwiedziny. Dziękuję również za pozostawienie komentarza bo każdy jest dla mnie bardzo ważny. 
Z radością również witam nowych obserwatorów.
Jeśli chcesz się ze mną bezpośrednio skontaktować - napisz: dorjadesign@gmail.com
Możesz mnie także znaleźć na Fb a chcąc na bieżąco śledzić moje wpisy zostań obserwatorem tej strony.

Miło mi będzie gościć tu Ciebie ponownie- zapraszam.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...