środa, 28 stycznia 2015

Beadstud w trójkącie- tutorial

Rozochociły mnie trójkąty, czego dowodem są nowe, które powstały w tej zgoła geometrycznej zabawie.
W tym poście pokazywałam trójkąt, który zrobiłam na bazie koralików Beadstud. tuż za nim powstał jeszcze inny.


Spodobały się te trójkąty Kasi, która zaczęła mnie od razu namawiać, abym rozpisała wzór, jak zrobić takie triangles. Być może w sieci gdzieś coś podobnego się znajdzie, ja jak zrobić dokładnie takie nie znalazłam, aczkolwiek zainspirowało mnie do powstania tych to zdjęcie ale jak widać trójkąt jest trochę inny.
Dałam się namówić Kasi, choć nie zdawałam sobie sprawy, ile pracy jest z przygotowaniem czegoś takiego :)

 Zapraszam do zabawy w trianglowaniu- zaczynamy

Będziemy potrzebować:
  • 6 koralików Beadstud 8 mm, u mnie w kolorze Sliperit (opisane jako B => Beadstud)
  • koraliki Toho Treasure w trzech kolorach- dałam matte Color Opaque Gray, Silver Lined Frosted Crystal oraz Silver Lined Crystal (opisane jako T = > treasure)
  • nici w kolorze dopasowanym do barwy koralików, ja użyłam Nymo B Gray
  • igła
  • nożyczki
  • krawatka do wykończenia 

Zaczynamy od podstawy, którą stworzą nam 3 połączone ze sobą koraliki Beadstude.
Nawlekamy 3B przez pierwszy rząd dziurek i przechodzimy kilka razy tworząc trójkąt i układając tak koraliki, żeby leżały nie za luźno ale jednocześnie swobodnie, aby dobrze układała się potem reszta pracy. Zabezpieczamy nitkę.


Pierwsze okrążenie- nabieramy 2T ( Matte Color Opaque Gray) i przechodzimy przez otwór następnego B. Powtarzamy tak jeszcze dwa razy i zamykamy okrążenie przechodząc przez jeden z dwóch dodanych na jego początku koralików T.
Sekwencja 3x (2T)


Drugie okrążenie- Ponownie nabieramy 2T i przechodzimy przez jeden z dodanych w poprzednim okrążeniu koralik przez koralik B do następnego T. Powtarzamy tak jeszcze dwa razy na końcu wychodząc przez jeden z dwóch dodanych w poprzednim rzędzie T. Tak tworzą nam się szczyty- rogi naszego przyszłego trójkąta.
Sekwencja 3x (2T)
Pamiętamy, aby na końcu każdego okrążenia przejść najpierw przez koralik z poprzedniego rzędu i następnie przez jeden z dwóch dodanych T w tym okrążeniu. W ten sposób zamykamy obecne i możemy zacząć kolejne okrążenie.


Trzecie okrążenie- nabieramy 2T (zmieniłam kolor na Silver Lined Frosted Crystal) i przechodzimy przez jeden T z poprzedniego rzędu.


Nabieramy znowu 1T Gray i przechodzimy od razu przez otwór w Bi wychodzimy tuż obok T z pierwszego okrążenia.


Ponownie nabieramy 1T i przechodzimy do jednego z dwóch T dodanych w ostatnim okrążeniu.  Powtarzamy tak jeszcze dwa razy do zamknięcia pełnego okrążenia.  Koraliki z początku będą trochę "frywolne", nie będą się chciały od razu układać ale to za chwilę się zmieni. W końcu to my nimi kierujemy ;)
Mamy teraz sekwencję  3x [(2T), 1T, 1T]


Czwarte okrążenie- jak zwykle zaczynamy nabierając 2T (u mnie znowu Matte Color Opaque Gray) i przechodzimy przez 1 S-L-F Crystal z poprzedniego okrążenia.


Nabieramy 1T Gray, Przechodzimy przez następny T, ten znajdujący się tuż przy koraliku B i w tym momencie, aby poskromić nasze frywolne koraliki wychodzimy przez niego, przechodzimy nitką przez następny, górny otwór koralika B na druga stronę i ponownie przechodzimy przez T znajdujący się tuż za B. Dzięki temu nasze koraliki zaczną się już układać tak, jak powinny.
Nabieramy znowu 1T i przechodzimy przez S-L-F Crystal z poprzedniego okrążenia. Powtarzamy tak jeszcze 2 razy.
Sekwencja 3x  [(2TT), 1T, 1T]

Nasz trójkąt powinien wyglądać tak.


Piąte okrążenie- nabieramy 2T, przechodzimy przez następny T, znowu nabieramy 1T i przechodzimy przez kolejny T i ponownie 1T, przechodzimy przez górny otwór w B. Nabieramy 1T, przechodząc przez kolejny T znowu nabieramy 1T i wychodzimy na szczycie jednego z rogów ładnie kształtującego się już naszego trójkąta. Powtarzamy tak do pełnego okrążenia.
Sekwencja 3 x [(2T), 1T, 1T, 1T, 1T]


Szóste okrążenie- Postępujemy podobnie. Nabieramy 2T, przechodzimy przez kolejny T następnie kolejno następne 2T przechodzimy przez B. Znowu nawlekamy po kolei po 1 T przechodząc przez następne koraliki T i wychodzimy na szczycie jednego z boków trójkąta.  Powtarzamy tak do zamknięcia pełnego okrążenia. Sekwencja [(2T), 1T, 1T, 1T,, 1T, 1T]


Siódme okrążenie- postępujemy jak poprzednio.
Sekwencja 3 x [(2T), 6T]. 


Nasz trójkąt będzie wyglądał tak.


Okrążenie ósme- teraz będziemy nadbudowywać ściankę nad B.
Nabieramy 2T ( u mnie znowu S-L Frosted Crystal) i kolejne po jednym następne 3T dochodząc do koralika znajdującego się tuż przy B. Nabieramy teraz 5T i przechodzimy nad B przez następny, znajdujący się tuż za B koralik T.


Dalej postępujemy ja zwykle do zakończenia pełnego okrążenia.
Sekwencja 3 x [(2T), 1T, 1T, 1T, 5T, 1T, 1T, 1T].
Nasz trójkąt powinien wyglądać tak.


Dziewiąte okrążenie- nabieramy 2T i kolejne po jednym następne 4T przechodząc przez dodane wcześniej wszystkie 5T. Dalej postępujemy jak dotychczas dochodząc do zamykającego nasze okrążenie szczytu. Sekwencja 3 x [(2T), 8T]].


Dziesiąte okrążenie-  nabieramy 2T (dla dodania blasku dałam Silver Lined Crystal) i następne 4T przechodząc przez kolejne T. Dochodzimy do miejsca, gdzie było dodawane 5T nad koralikiem Beadstude. Nabieramy po 1T ( w sumie 3) przechodząc co drugi dodany wtedy koralik i dalej dodajemy po 1 przechodząc przez kolejne T aż do szczytu. Nasz trójkąt został już ładnie zabudowany.
Sekwencja 3 x [(2T), 11T)]


Jeśli chcemy możemy już zakończyć wykonując ostatnie okrążenie. Ja zrobiłam jeszcze kilka rzędów. Przy ostatnim okrążeniu na szczytach rogów trójkąta dajemy tylko po 1T.


Robimy w taki sam sposób drugi trójkąt ale kończymy go na przedostatnim okrążeniu.W ten sposób obie części będą się przy zszywaniu równo zazębiały.


Wszystkie boki zszywamy.Na koniec zakańczamy krawatką, możemy taką krawatkę również doszyć ściegiem peyot, tak jak robiłam to np w którymś z tych trójkątów.


W podobny sposób możemy wykonać trójkąt z użyciem koralików Tila.


Użyłam koraliki Toho 15/o w kolorach Opaque Red, Opaque Jet i Silver Lined Teal, koraliki Fire Polish 3mm Opal Red oraz Tila w kolorze Red.


Życzę miłego trianglowania. Prawda, że to łatwe?

Jeśli masz pytania- pisz śmiało- dorjadesign@gmail.com
Jeśli zrobisz biżuterię na podstawie tej instrukcji podaj źródło i link to tego posta lub mojego bloga.


Tutorial przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny- tylko do użytku indywidualnego. Treść i zdjęcia tworzą integralną całość- kurs nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez mojej zgody.Dziękuję za Twoje odwiedziny. Dziękuję również za pozostawienie komentarza bo każdy jest dla mnie bardzo ważny. 
Z radością również witam nowych obserwatorów.
Jeśli chcesz się ze mną bezpośrednio skontaktować - napisz: dorjadesign@gmail.com
Możesz mnie także znaleźć na Fb a chcąc na bieżąco śledzić moje wpisy zostań obserwatorem tej strony.

Miło mi będzie gościć tu Ciebie ponownie- zapraszam.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...